İş Kur Hizmet Noktası Açılışı

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Aksaray İş-Kur Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz arasında yapılan çalışma ile kurumumuz hizmet binasına İş-Kur hizmet noktası açılışı yapıldı. Hizmet noktası Açılışı TBMM Gurup Başkan Vekili Sn.İlknur İNCEÖZ ve ÇSGB Çalışma Genel Müdürü Sn.Nurcan ÖNDER, İş-Kur İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, SGK İl Müdürü Bilal AKGÜN, Kurum Müdürleri ve OSB Yatırımcı Firma Yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Açılış programında konuşma yapan Bölge Müdürü v. Ayhan ERMİŞ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ilan edildi. Bu program kapsamında İş-Kur Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz arasında yapılan çalışma ile kurumumuz binasına İş-Kur hizmet noktası kurmuş bulunmaktayız.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi olarak 311 yatırımcıya ulaşmış durumdayız. Şu anda aktif çalışan 196 fabrikada 10.500 civarında çalışan istihdamına ulaşmıştır. Milli seferberlik çalışmasında istihdam açısından işçi ve işveren görüşmeleri ile ;istihdam seferberliği; başarıya ulaşacaktır. İşsiz olan vatandaşlarımız ile işverenler arasında köprü kuracak. Bilgi almak isteyen yatırımcılarımız görev yapacak olan iş-kur görevlileri tarafından detaylı olarak bilgilendirileceklerdir,” dedi.


 

Son Haberler

DUYURULAR