OSB Müteşebbis Heyeti yeni üyeleri ile toplandı

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti yeni üyelerini belirledi. Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda yeni müteşebbis heyeti üyeleri belirlenirken OSB’nin genel durumu hakkında değerlendirme yapıldı.

Toplantıya Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Müteşebbis heyet üyeleri Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile Müteşebbis Heyet Üyeliğine seçilen  İl Genel Meclis Üyeleri Selda Çıtak, Hakan Eren, Belediye Meclis üyeleri; Volkan Eroğlu, Ferhat Murat Ulu, Malik Ekinci, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri; Ramazan Okutan, Ramazan Altınsoy, Ahmet Konak, Ümit Çetinkaya katıldı.

Üretim yapan 199 fabrika’da 11.600 kişi çalışıyor

Toplantıda OSB Müdürü Ayhan Ermiş tarafından OSB’nin son durumu hakkında bilgi verildi. Toplam 316 sanayi parseli bulunan Aksaray OSB’de 313 parselin yatırımcılara tahsis edildiğini ifade eden Ermiş bölgede 17 ayrı sektörde toplam 199 fabrikanın üretime geçtiğini 11.600 kişinin ise istihdam edildiğini belirtti. Üretime geçmeye hazır fabrika sayısının 53 olduğunu ifade eden Ermiş yapımı devam eden fabrika sayısının 49, proje çalışmaları devam eden fabrika sayısının ise 7 olduğunu bildirdi.

Vali Pekmez: “Aksaray’ın daha da gelişmesi için el birliği içinde çalışmaya devam ediyoruz”

Vali Aykut Pekmez Aksaray OSB’nin yatırım ve istihdamdaki gelişmesine katkı sağlamak için OSB Yönetim Kurulu ve OSB Müteşebbis Heyeti olarak her türlü gayreti gösterdiklerini bildirdi. Bölgenin ileriye yönelik ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Vali Pekmez; el birliği içinde Aksaray’ın ve OSB’nin daha da gelişmesi için beraber çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

Toplantıda daha sonra yeni Müteşebbis Heyeti üyeleri ile 500 hektarlık genişleme alanında yatırımcılara yapılacak sanayi parsellerinin tahsis kriterleri değerlendirildi. Denetim Kurulunun raporları okunurken yenilenen müteşebbis heyet üyelerinden denetim kurulu oluşturuldu.


 

Son Haberler

DUYURULAR