DUYURU

 

                                                         İnovaLİG müracaatları başlamıştır

Türkiye İhracatçılar Meclisinin, uluslararası yönetim danışmanlığı firması A.T. Kearney'nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışacak hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulacaktır. İnovaLİG programı bu yıl 6. Kez gerçekleştirilecektir.

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında inovasyonun ve buna bağlı olarak yaratılacak katma değerin çok önemli bir rol oynayacağı şüphesizdir. Bu yolda, İnovaLİG programı ile ülkemizde gerek kamu gerek özel sektör kuruluşlarında inovasyon bilincini geliştirmesi amaçlanmaktadır.

İnovaLİG sayesinde firmalar orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkân sağlamaktadır. Özellikle ihracatçı firmalar 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023 ‘e giden vizyonu belirlenmektedir.

IMP3rove metodunun, inovasyonu gerçekleştirmiş ve inovatif projeler ile başarıya ulaşmış şirketleri proje bazında ödüllendirmekten öte, inovasyon yönetimi ve sistematik inovasyon yetkinlikleri kazanılması için yapılan çalışmaları ödüllendiren bir mantığı vardır. Bu şekilde, katılımcı şirketler için inovasyonun, sadece bir sonuç değil; sürdürülebilir ve tekrarlanabilir ödüller getiren yapısal bir süreç olmasını hedeflenmektedir.

                                                          İnovaLİG'e kimler katılabilir?

İnovaLİG programına katılım, tüm özel sektör firmaları ve kamu kuruluşlarına açıktır. Özel sektör firmaları ve kamu kuruluşlarına yönelik herhangi bir büyüklük, sektör, vb. katılım kısıtlaması bulunmamaktadır.Katılımcılardan tüm program çerçevesinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

İnovaLİG'e başvuru için önemli tarihler ve dikkat edilmesi gereken hususlar?

İnovaLİG 2019 kapsamında, İnovasyon müracaatları başlamış bulunmaktadır. Firmaları hem inovasyon gelişimlerini görmesi hem de inovasyon alanında edindiğimiz tecrübeye ortak olmaları için 30 Haziran 2019 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden inovaLİG 2019’ye ücretsiz olarak katılmaya davet etmekteyiz.

Firmalar ve Kamu Kuruluşları, başvurularını İnovaLİG ana sayfasındaki kayıt formunu doldurarak online olarak gerçekleştirebilirler.

Başvuru sırasında, sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvuru formunda yer alan tüm alanların eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir.

Her firmadan tekil başvuru alındığını teyit edebilmek amacıyla, başvurularda firma vergi numarası bildirilmesi gerekmektedir.

Firmalar ve kamu kuruluşları, başvurulara dair sorularını yöneltmek amacıyla Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine e-posta gönderebilir, 02124540618 - 02124540374 numaralı telefonları arayarak destek alabilirler.

 

 

 

Son Haberler

İHALE İLANLARIDUYURULAR