Aksaray Çalışma ve  İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ ve Ekibinden
OSB Müdürlüğüne Ziyaret.Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin ULUSOY, Şube Müdürü Hediye ARMAĞAN, İş ve Meslek Danışmanı Talat HÜYÜKLÜ ve Murat ÖZDEMİR ile birlikte Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müdür V. Ayhan ERMİŞ’e makamında ziyarette bulundular.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, Aksaray’daki istihdam hakkında bilgi vererek, Aksaray OSB’nin mevcut durumda ki önemi belirti. OSB içerisinde İş Kurumunun faaliyetleri hakkında da bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, İş Kurun iş arayanlar ile işverenler arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek, bu misyonu gerçekleştirmek için Aksaray’da ki kamu ve özel sektördeki kuruluşlarla işbirliğini sürdürebilirliği için görüşmelerinin devam edeceğini ifade etti Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade edip teşekkür eden Aksaray OSB. Müdür V. Ayhan ERMİŞ, OSB’ye yapılan mevcut yatırımlar ile 500 Ha’lık 3. Genişleme Alanına yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 

Mevcut durumda Organize Sanayi Bölgesinde üretime geçen 196 fabrikada 10.500 kişi istihdam edildiğini, hali hazırda üretime geçecek 52 fabrikayla birlikte 3. Genişleme Alanı içerisinde arsa tahsis talebinde bulunan Yatırımcılarında üretime geçmesiyle birlikte 20.000 civarında kişinin istihdam edileceğini, Aksaray’da ki kamu ve özel sektör temsilcileri ile ilişkilerini geliştirmek, işgücü piyasasının organizasyon eksikliğinin getirdiği olumsuz sonuçları gidermek için firmaların personel ihtiyacını İş-Kur üzerinden karşılamasına yönelik çalışmaların gayreti içerisinde olacaklarını belirtti.
 

 


 

Son Haberler

DUYURULAR