Tematik Meslek Lisesine Destek Kapsamında Firma Ziyareti

Aksaray OSB Müdürü v. Ayhan ERMİŞ beraberinde Çevre Mühendisi Erkan KALKAN, Kimya Mühendisi Gökhan AVŞAR ve OSB içerisinde yer alan TOBB Meslek Lisesi Kurucu Müdürü Serdar MIZRAK ile beraber Kalde Klima Orta Basınç ve Valf A.Ş.ve Kuzey Boru Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti firmalarına ziyarette bulundu. Ziyarette OSB Müdür v. Ayhan ERMİŞ Sanayi bölgemizde inşaatı tamamlanan ve yakın zamanda açılması planlanan Tematik Meslek Lisesinin Aksaray’da ki yatırımcıların kalifiyeli elaman ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladıklarını ve bu okullardan mezun olacak öğrencilerin iş verimliliğini arttıracağını ifade etti.

3.Genişleme hakkında bilgiler vererek OSB içerisindeki yatırımlardan ve teşviklerden bahsetti. Ayrıca Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında da bilgiler vererek konu hakkındaki yasal süreçten bahsederek sözlerini tamamladı. Kalde Klima Orta Basınç ve Valf A.Ş. Firma Müdürü Taner DENİZ öncelikle ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade Ederek Tematik Meslek Lisesinin Aksaray için önemli bir yatırım olduğunu ve gerekli desteği verebileceklerini beyan ettiler.

Kuzey Boru Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti Müdürü Bülent KAHRAMAN 70 ülkeye ihracat eden bir firma olduklarından Akredite laboratuvar kuracaklarını ifade etti. Ayrıca Tematik Meslek Lisesine destek olabileceklerini beyan ederek ziyaret için teşekkür etti.

 


 

Son Haberler

DUYURULAR