Aksaray İş-Kur Müdürlüğü Tarafından İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğünce düzenlenen programla sanayiciler - yatırımcılar ve iş adamlarına istihdam teşvikleri tanıtıldı ve MEGİP (Mesleki Beceri ve Eğitim İşbirliği Protokolü) kapsamında 200 kişilik istihdam garantili kurs protokol imzalandı.

Bilgilendirme ve tanıtım toplantısına ATSO Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ, Ticaret Borsası Başkanı Vekili Naci DUMAN, İş-Kur Müdürü Mahmut AKKUŞ, OSB Müdürü V. Ayhan ERMİŞ, SGK İl Müdürü’nün katılımlarıyla yapıldı.

Yeni İstihdam ve MEGİP (Mesleki Beceri ve Eğitim İşbirliği Protokolü) kapsamında 200 kişilik istihdam garantili kurs protokol imza töreni ve Teşvikleri bilgilendirme ve tanıtım toplantısında İŞKUR, SGK, ATSO, OSB ve STK temsilcileri Çalışma Hayatında Milli Seferberliğin 2. kapsamında hayata geçirilen yeni istihdam teşvikleri ile uygulaması devam eden teşvikler hakkında bilgi verildi.

2017 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ilan edilmişti. Bu teşviklere yenisi eklenen İstihdam teşviklerini işverenlerimize tanıtmak amacıyla Aksaray Özel Bilim Teknik Koleji toplantı salonunda sanayiciler - yatırımcılar ve iş adamlarına“Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı”nda işverenler yoğun ilgi gösterdi.

Toplantı sonrası İş-Kur Müdürü Mahmut AKKUŞ ve OSB Müdürü Ayhan ERMİŞ’in katılımlarıyla firma ziyareti gerçekleştirildi.

 

 

 

                                                                                                          Ayhan ERMİŞ
                                                                                                          OSB Müdür V.
                                                                                                          OSB. Yön. Kur. Üyesi

 

Son Haberler

İHALE İLANLARIDUYURULAR