Chemnizt Ticaret ve Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odasından

 Aksaray OSB Müdürlüğüne Ziyaret 

TOBB ve Eurochambres iş birliği ile yürütülecek olan “Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi” kapsamında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Almanya'nın Saksonya eyaletin üçüncü en büyük şehri olan Chemnizt’ in Ticaret ve Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odasının yetkilileri Aksaray OSB Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Aksaray OSB yetkililerinden Müdür Yrd. Berat AKYÜREK ve Kontrol Müh.Gökhan AVŞAR İlimizin teşvikleri ve bölge sanayisi hakkında kısa bir sunum yaptıktan sonra Alman heyetin ilgi alanları içinde daha fazla yer tutan otomotiv yan sanayi kapsamında faaliyet gösteren fabrikalar hakkında bilgi verdiler.

Alman heyet Aksaray sanayisini daha önceden bildiklerini lakin bu kadar büyük ve kapsamlı olduğunu tahmin edemediklerini, Mercedes Benz fabrikasının Aksaray ilini tercih etmesini şimdi daha iyi anladıklarını, proje kapsamında görüşmelerin devam edeceğini belirtip ilgililere teşekkür ettiler.

Toplantı heyetler arasında otomotiv yan sanayi sektörü hakkında kapsamlı fikir alışverişlerinde bulunarak sonlandırıldı.

 

 

Son Haberler

İHALE İLANLARIDUYURULAR