Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Pekmez başkanlığında yapıldı.

Valilik makamında yapılan toplantıya, Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile OSB Müdürü Ayhan Ermiş katıldı. Vali Pekmez, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, gündemdeki konuları değerlendirdikleri verimli bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Aksaray’da yatırım ve istihdamın arttırılması, OSB’nin genel ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi konularında görüş alışverişi yaptıklarını ifade eden Pekmez, El birliği içerisinde Aksaray'ın sanayide ve diğer alanlarda daha iyi duruma gelmesi için gayret gösterdiklerini söyledi.


 


Özel Aksaray Osb Kreş ve Gündüz Bakım Evinden Bayram Ziyareti

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla bayramlaşarak, gözlerindeki mutluluğa ortak olduk.Özel Aksaray Osb Kreş ve Gündüz Bakım Evi'ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, iyi bayramlar dileriz.


OSB İçerisinde Bozulan Yolların ve Kaldırımların Bakım Onarım Çalışmaları Devam Ediyor.


Aksaray İş-Kur Müdürlüğü Tarafından İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğünce düzenlenen programla sanayiciler - yatırımcılar ve iş adamlarına istihdam teşvikleri tanıtıldı ve MEGİP (Mesleki Beceri ve Eğitim İşbirliği Protokolü) kapsamında 200 kişilik istihdam garantili kurs protokol imzalandı.

Bilgilendirme ve tanıtım toplantısına ATSO Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ, Ticaret Borsası Başkanı Vekili Naci DUMAN, İş-Kur Müdürü Mahmut AKKUŞ, OSB Müdürü V. Ayhan ERMİŞ, SGK İl Müdürü’nün katılımlarıyla yapıldı.

Yeni İstihdam ve MEGİP (Mesleki Beceri ve Eğitim İşbirliği Protokolü) kapsamında 200 kişilik istihdam garantili kurs protokol imza töreni ve Teşvikleri bilgilendirme ve tanıtım toplantısında İŞKUR, SGK, ATSO, OSB ve STK temsilcileri Çalışma Hayatında Milli Seferberliğin 2. kapsamında hayata geçirilen yeni istihdam teşvikleri ile uygulaması devam eden teşvikler hakkında bilgi verildi.

2017 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ilan edilmişti. Bu teşviklere yenisi eklenen İstihdam teşviklerini işverenlerimize tanıtmak amacıyla Aksaray Özel Bilim Teknik Koleji toplantı salonunda sanayiciler - yatırımcılar ve iş adamlarına“Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı”nda işverenler yoğun ilgi gösterdi.

Toplantı sonrası İş-Kur Müdürü Mahmut AKKUŞ ve OSB Müdürü Ayhan ERMİŞ’in katılımlarıyla firma ziyareti gerçekleştirildi.

 

 

 

                                                                                                          Ayhan ERMİŞ
                                                                                                          OSB Müdür V.
                                                                                                          OSB. Yön. Kur. Üyesi

 

 

OSB İçerisinde Yangın Güvenlik Denetimleri Devam Ediyor
 

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü itfaiye birimi tarafından OSB içerisinde ki firmalara yönelik Yangın Güvenlik Denetimleri devam ediyor.

Aksaray OSB'nin yangın önleme hizmetlerinin yerine getirilmesinde öncelikle firmalarımızın,Binaların Yangından Korunması Hakkındaki OSB Uygulama Yönetmeliği, Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve Aksaray Valiliği talimatları kapsamında, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerde yangına karşı tedbir ve denetimlerine devam edilmektedir.

İlk etapta yangın riski yüksek olan 86 işletme programa alınmış olup, 3 haftalık süre içerisinde 40 işletmenin yangın denetimleri tamamlanmıştır. Eksik görülen hususlarda firmalara eksikliklerini tamamlamaları için bildirimlerde bulunulmuş olup, Denetimlere program dahilinde devam edilmektedir.

Endüstrinin çeşitli alanlarında faaliyet gösteren firmaların bulunduğu bölgemizde 7/24 hizmet veren İtfaiye birimimiz sürekli teyakkuz halindedir. Gerek modern cihazları gerekse profesyonel kadrosuyla her türlü acil durumda firmaların imdadına yetişebilecek düzeydedir.


Son Haberler

DUYURULAR