Duyuru 01:

İmalat Sanayi Alt Sektörlerinde Sektörel Kaynak Verimliliği Rehberleri Yayınlandı Verimlilik Rehberlerine Bu linkten ulaşabilirsiniz : http://bit.ly/kaynakverimliligirehberleri

Duyuru 02: Duyurular kısmında 3. genişleme alanı parsel tahsislerinde 24 ay 12 taksit olan mevcut vademiz uzatılarak 36 ay 12 taksit olarak düzenlenmiştir. Yatırımcılarımızın yoğun talebi üzerine ilk taksit ödemeleri de 29 Mayıs 2020 tarihine ertelenmiştir. Duyuru 03: Firma verilerinin Güncellenmesi.
OSB Haberler

  

 

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 10 bin metrekare alanda süt işleme tesisi kuracak.

OSB’de yapılacak yatırım ile ilgili sanayi parselinin tahsis sözleşmesi Vali Ali Mantı tarafından imzalandı. Valilik makamında kabul ettiği birlik başkanı Bekir Kayan, OSB Müdürü Ayhan Ermiş ile bir süre görüşerek yapılacak yatırım hakkında bilgi alan Vali Ali Mantı yeni yatırımın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Ali Mantı Aksaray’ın tarım ve hayvancılık memleketi olduğunu belirterek “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimize daha önceden tahsis ettiğimiz 10 bin metrekare arsamızın bugün protokol sözleşmesini yapıyoruz. Burada birliğimiz bir süt işleme tesisi yapacak. Bilindiği gibi Aksaray tarım ve hayvancılık memleketi. Süt de bu sektör içerisinde ağırlıklı sektörlerimizden birisi. İnşallah bu birlik tesisi yaptığı zaman rekabet artacak, kalite artacak, birlik mensuplarına da hayırlı hizmetler vereceğine inanıyorum” dedi.

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan açıklamasında üreticilerin ürünlerini daha iyi fiyatlarla alınacağını ve kaliteli bir şekilde piyasa sunacağını belirtti.