Duyuru 01:

İmalat Sanayi Alt Sektörlerinde Sektörel Kaynak Verimliliği Rehberleri Yayınlandı Verimlilik Rehberlerine Bu linkten ulaşabilirsiniz : http://bit.ly/kaynakverimliligirehberleri

Duyuru 02: Duyurular kısmında 3. genişleme alanı parsel tahsislerinde 24 ay 12 taksit olan mevcut vademiz uzatılarak 36 ay 12 taksit olarak düzenlenmiştir. Yatırımcılarımızın yoğun talebi üzerine ilk taksit ödemeleri de 29 Mayıs 2020 tarihine ertelenmiştir. Duyuru 03: Firma verilerinin Güncellenmesi.
Kurumsal > Hakkımızda

AKSARAY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Ülkemizin hızla büyümesine paralel olarak, 5084 Sayılı Teşvik Kanunu ve yeni çıkarılan Bölgesel Teşvik Kanunu kapsamında OSB’mizin 6. bölgede yerini almasıyla birlikte bugün itibariyle 227 yerli ve yabancı yatırımcı firma, 18 farklı sektörde bölgemizde üretim yaparak, yaklaşık 12.500 kişiye istihdam sağlamaktadır. OSB Müdürlüğü olarak kısa vadede üretime geçmeye hazır 63, yapımı devam eden 23 ve proje çalışmaları devam eden 160 fabrikanın üretime geçmesi ile birlikte bölgemizdeki istihdam sayımızı uzun vadede 25.000 kişiye ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

 

İlimizin Teşvik sistemi ile desteklenmesi, konum ve ulaşım imkânları nedeni ile yatırım merkezi haline gelmiş ve büyük yatırımcıların ilgisini çekmiştir ve çekmeye de devam etmektedir. Yerli ve yabancı yatırımcılar için cazip bir bölgeyiz. 6. bölgede yerini alan Aksaray OSB’ye yapılan yatırımlarda;

1-      KDV istisnası

2-      Gümrük vergisi muafiyeti

3-      Vergi indirimi

4-      Sigorta primi işveren hissesi desteği

5-      Yatırım yeri tahsisi

6-      Faiz desteği

sağlanmaktadır.

 

Aksaray kavşak ve geçiş güzergâhına sahip olup, bu özellikleri nedeniyle Bölgemiz yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Aksaray’ın yatırım alanında lojistik merkez üssü olması için çalışmalar devam etmekte olup, Devlet Demir yollarının Ulukışla - Aksaray yük hattı bağlantı çalışmaları ve Kayseri-Aksaray-Konya hızlı tren bağlantı çalışmalarının başlamasıyla birlikte lojistik olarak daha iyi bir konuma sahip olacak olan OSB'miz orta doğuya açılan bir kapı olarak atfedilmektedir.

OSB’miz bununla beraber Ankara'ya 220 km., Konya'ya 140 km., Kayseri'ye 140 km. ve Nevşehir - Kapadokya havalimanına 60 km mesafede bulunmaktadır. Mersin'e 200 km. mesafede olan Aksaray OSB, ihracata yönelik Mersin'e yeni yapılan Türkiye'nin üçüncü büyük havaalanı ve limanı da dikkate alındığında OSB'mizin önemi bir kat daha artmaktadır.

 

OSB’mizde; Elektrik, Doğalgaz, İnşaat - İmar, Çevre (Atıksu - Su – Park Bahçe İşleri -Laboratuvar), İtfaiye, Güvenlik, Muhasebe ve İnsan Kaynakları birimleriyle 1.298 Ha.'lık alanda 73 personel ve 20 araçla 474 yatırımcımıza hizmet vermekteyiz.

 

Bölgemizin ihtiyacına binaen yapılan 148 öğrenci kapasiteli Kreş, 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 32 derslikli Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hizmete girdi.

 

... ÜRETEN DEĞERLER İÇİN VARIZ ...